Σκαρφάλωσε πάλι στην κορυφή ο ΠΑΣ Πρέβεζα

Στην πρώτη θέση σκαρφάλωσε και πάλι ο ΠΑΣ Πρέβεζα που κέρδισε 4-1 τον Κεραυνό Θεσπρωτικού, εκμεταλλευόμενος το παραπάτημα του Θρίαμβου Λούρου που έφερε ισοπαλία 1-1 με τον Εθνικό Φιλιππιάδας. Ανεβαίνει ο Ερμής Καναλίου που κέρδισε με σκορ 4-1 τον ΑΟ Πλαγιάς, ενώ στη Λευκάδα ο Πανλευκάδιος και ο Αμβρακικός Βόνιτσας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.
Στο ΔΑΚ Πρέβεζας «Αθανασία Τσουμελέκα» πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο ιστορικός ΠΑΣ Πρέβεζα που από το πρώτο ημίχρονο εξασφάλισε τη νίκη, όταν στο 9’ ο Μπατουδάκης έκανε το 1-0 και στο 26’ ο Γιόχανσεν το 2-0. Στην επανάληψη, στο 60’ ο Γιόχανσεν έκανε το 3-0 και λίγο μετά, στο 70’ ο Τουλκερίδης το 4-0. Ο Κεραυνός μείωσε σε 4-1 στο 78’ με τον Μπόμπορη. Διαιτητής του αγώνα ο Λύτρας.
ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ: Παναγιωτίδης, Γεωργαλής, Καραγεώργος, Ξένος (72΄ Bardhaj), Τριάντος, Τσόκας, Τουλκερίδης, Σκαμνέλος (83΄ Λιόντης), Μπατουδάκης, Γιόχανσεν (83΄ Στράτος), Γεωργουσόπουλος (63΄ Πανταζής).
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ: Σπυράκος, Τσιότσιος (56΄ Ευθυμίου), Βάσσιος, Ντάφλος, Μπόμπορης, Κάτσενος (83΄ Κιτσαντάς), Νίτσος, Ναστούλης, Ζήκας (51΄ Χαΐδος), Σιώρος, Φίντζος.

ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ
11.00 Νέοι Πανλευκάδιου – ΠΑΣ Παλιάμπελα (γηπ. Σφακιωτών)
15.00 ΑΣ Νικόπολη 2020 – ΑΟ Αγίου Πέτρου (γηπ. Αγίου Θωμά)
15.00 ΑΕΝ Σαμψούντας – ΠΑΣ Σύβρου (γηπ. «Κώστας Νεστορίδης» Ζαλόγγου)

Ένωση Πάργας – Αστέρας Ανθούσας 1-0
11.00 Αχέρων Καναλακίου – Αετός Αγιάς (γηπ. Βαλανιδοράχης)
15.00 ΑΣ Αγίου Βαρνάβα Λούρου – ΠΣ Φιλιππιάδα 2004 (γηπ. Λούρου)
15.00 Ηρακλής Αγίου Γεωργίου – Απόλλων Βουβοποτάμου (γηπ. Αγίου Γεωργίου)