Ήττα και αποκλεισμός από το Final Four για την ομάδα Κ16 του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ

Δελτίο Τύπου

Με ήττα ολοκληρώθηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις για τις αναπτυξιακές ομάδες του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ Γ Σ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
Για την ημιτελική φάση του πρωταθλήματος Κ16 πανκορασίδων ηττήθηκαν με σκορ 1-3 (22-25, 14-25, 25-14, 18-25) από τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ που για φέτος εξελίχθηκε σε κακό δαίμονα της ομάδας αφού με το ίδιο σκορ και πάλι στην έδρα μας απέκλεισε και τις κορασίδες στην ίδια φάση
Στο πρώτο σετ έγινε μάχη μεταξύ των ομάδων οι οποίες ήταν κοντά στο σκορ καθ’ όλη τη διάρκεια του
Συνεχόμενα λάθη στο τέλος του από την ομάδα μας έδωσαν το προβάδισμα και τη ψυχολογία στην αξιόμαχη ομάδα των Ιωαννίνων
Στο δεύτερο σετ από την αρχή η φιλοξενούμενη ομάδα δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης και το κέρδισε άνετα
Αλλαγή ρόλων στο τρίτο σετ με καλή εμφάνιση σε όλους τους τομείς και εύκολη επικράτηση της ομάδας μας η οποία όμως δεν είχε την ανάλογη συνέχεια στο τέταρτο σετ με αποτέλεσμα την ήττα και τον αποκλεισμό από τη τελική φάση του πρωταθλήματος
Κάνοντας με τη λήξη των πρωταθλημάτων ένα μικρό απολογισμό μπορούμε να πούμε ότι μας αφήνει μερικώς ικανοποιημένους η πορεία των ομάδων μας
Συμμετείχαμε στο τελικό με τις νεανίδες και στους ημιτελικούς με τις κορασίδες και πανκορασίδες
Πιστεύουμε ότι με περισσότερη δουλειά, όρεξη και οργάνωση με τη νέα αγωνιστική σαιζόν οι ομάδες μας θα κάνουν ένα βήμα παραπάνω